Skambankt levde opp til forventningene og leverte en rå start på rocke-torsdagen.
Publisert: 02.09.2010 kl. 19:50 , Endret: 02.09.2010 kl. 19:56
Resten av bandet fremstod som både spilleklare, samstemte og samspilte, med trommis Børge Henriksen, etterhvert dryppende av svette og i bar overkropp, som et lysende eksempel på hvordan man skal traktere et trommesett.
Tord Olander Pedersen
Skambankt fra Jæren fikk satt stemningen for den definitivt største rockedagen i Døgnvills historie.
Under den kyndige ledelsen til Kaizers Orchestra-gitarist Terje Winterstø Røthing tok bandet tak i Døgnvill-publikumet fra første låt. Bandet, som ble dannet ved en tilfeldighet for over 15 år siden, har gitt ut tre plater siden 2003 og har gradvis bygget seg en dedikert tilhengerskare som var godt representert helt fremst på Main Stage på Valhall.
Men det var ikke bare blodfansen som lot seg rive med av bandets rytmiske riff denne torsdagen.
Ny plate
Vokalist Winterstø Røthing trakk med seg publikum både ved å skryte av den imponerende storscenen som har blitt bygget på Valhall, fortelle småhistorier og kommunisere godt med tilhengerene - men primært gjennom et solid låtmatriale og et massivt lydbilde.
Resten av bandet fremstod som både spilleklare, samstemte og samspilte, med trommis Børge Henriksen, etterhvert dryppende av svette og i bar overkropp, som et lysende eksempel på hvordan man skal traktere et trommesett.
Døgnvill-publikummet fikk servert låter fra alle de tre foregående platene, men det vanket også smaksprøven «Kaos, så inferno» fra den kommende platen «Søvnløs» som slippes på mandag.
Blant de desidert største høydepunktene var «O Dessverre» og en forlenget «Vår Bør», men også sistelåten «Stormkast # 1» - som publikum fikk velge selv - var med på å sørge for at bandet avsluttet til svært fortjent applaus fra et engasjert publikum.
