Starter sykkelutleie

SYKKELUTLEIE: Fra fredag av blir det mulig for turister og andre interesserte og leie seg sykkel i Tromsø. Foto: Ann Sissel Jenssen
Fra fredag av kan turister og andre som ønsker, leie seg bysykkel i Tromsø.

KINE HANSSEN

Publisert: 16.06.2010 kl. 02:00

Mens det i andre norske byer og ellers rundt omkring i verden lenge har vært mulig å leie seg sykkel, har dette vært et manglende tilbud i Tromsø. Det har de to kameratene i nyoppstartede North Path nå gjort noe med.

Sammen med daglig leder i selskapet, Torgrim Sollid, skal turgeneral Arthur Arnesen fra og med førstkommende fredag ha utleiesykler klar til de som måtte ønske å ta seg rundt i byen på to hjul.

- Vi har inngått en samarbeidsavtale med MX Sport som vil levere sykler til oss, og samtidig sørge for at de til enhver tid er i tipp topp stand, forklarer Arthur Arnesen til iTromsø.

Mulighet for vintersykling

Han ser for seg at dette først og fremst er et tilbud som turister kommer til å benytte seg av. Dermed regner han også med at dette kommer til å bli et tidsbegrenset prosjekt.

- I første omgang vil vi ha dette tilbudet til midten av september, men dersom det er interesse for det, er det ingen problem for oss å få lagt piggdekk på syklene slik at de også går an å bruke utover vinteren, forsikrer Arnesen.

Til sammen vil North Path komme til å ha rundt ti sykler tilgjengelig for utleie, først og fremst såkalte hybridsykler, men også et lite antall terrengsykler.

Rent praktisk kommer ordningen til å fungere slik at de som ønsker å leie seg sykkel enten kan komme innom i Storgata 32 eller reservere sykkel på selskapets nettsider, som de ifølge Arnesen nå arbeider med å få ferdigstilt.

Prisen for leie er foreløpig ikke helt bestemt, men Arnesen regner med det vil koste rundt 200 kroner for inntil fire timer og 400 kroner for ett døgns leie, noe som i begge tilfeller inkluderer lån av hjelm, lås og skjermer.

Tilbyr turguiding

Etter hvert satser de to kompisene også på å utvide virksomheten sin.

- Tanken vår med å starte opp North Path er at vi skal være et selskap som skal guide og sy sammen turer i skog og mark, for eksempel fisketurer i fjellet, sier han.

Arnesen som i tillegg til dette prosjektet også er daglig leder i Klikk! Studio, hvor han blant annet stiller ut sine egne bilder, avslører at han også kommer til å bruke sine fotokunnskaper i dette nye turprosjektet.

- Jeg kommer til å ta bilder på disse turene, ikke bare til meg selv, men også til turistene, slik at de som har deltatt på turene kan få meg seg minner hjem, forklarer Arnesen.

Tips en venn

Døgnvill

Terningkast 6

- Tidenes konsert?

Publikum over seg av begeistring for Ozzy-festen på Valhall i går kveld. Det var også iTromsøs anmelder. Enig? Si din mening om konserten! Les anmeldelsen og folkets dom her! 8

Euforiske Ozzie-fans møtte helten

Hanne Victoria Stemland og Ronny Grindstein fikk møte Ozzie Osbourne gjennom iTromsøs konkurranse. Slik var møtet med Mørkets Fyrste. Se video her:

Trakk ned buksa

Ozzy Osbourne viste baken foran 11.500 tilskuere på Valhall. Følg Døgnvillfestivalen direkte på itromso.nos kamera!

 

Døgnvill

Måtte finne rockeren

- Artig å bli satt opp på rocke-dagen, sa Joddski. Hør Joddski fortelle om Tromsø og Døgnvill

EM-kvaliken

Island - Norge i kveld

Millioner i bonus

Men da må Ruben Yttergård Jenssen og co. komme til EM. LES OGSÅ: - Vi andre må vise oss fram I Drillo ser slutten I Norske gener årsaken I Lover ingenting Les mer

Tre innbrakt for fyll

Politiet måtte ta seg av i alt tre menn på Døgnvill torsdag. Les mer

76-åring savnet

Antatt omkommet

Politiet har nå ikke håp om å finne den savnede kvinnen i Dyrøy i live. Les mer om saken på folkebladet.no

Reisende i festivaler

Per Ivar Johansen, festivalkongen, avslutter sesongen på Døgnvill. Les mer

– Overveldende

Festivalsjef Hogne Rundberg synes første dag av Døgnvill var over all forventning. Les mer

Terningkast 5

Joddski rocka Døgnvill

En for anledningen svært rocka Joddski viste seg som et overraskende vellykket oppvarmingsband for Ozzy. Les anmeldelsen

Med bilen på museum

Nå kan du og bilen din havne på museum. Les mer

- Tromsø rocker hardt

Kvelertak var meget fornøyde med responsen fra Tromsø-publikummet. Hør hvordan Kvelertak opplevde Døgnvill

17 år og flyger

Bare fire dager etter 17-årsdagen står Rune Furøy her med flysertifikat. Les mer

Døgnvillfestivalen 2010

Først inn på Døgnvill

Metalheads fra Narvik skviset seg først gjennom porten. Hvem er den mest langttrekkende døgnvillgjenger? Send oss ditt tips på nyheter@itromso.no Les mer

- Taliban bak selvmordsangrep i Lahore

Lahore (NTB-Reuters): Den pakistanske grenen av Taliban påtar seg ansvaret for selvmordsangrepet der 33 mennesker ble drept i Lahore onsdag. Les mer

 

Mann pågrepet etter knivstikking i Sandnes

Sandnes (NTB): En 32 år gammel mann ble natt til fredag pågrepet i en væpnet aksjon etter at en mann ble knivstukket og ranet i en leilighet i Sandnes. Les mer

 

Djokovic videre i US Open

New York (NTB-Reuters): Tredjeseedede Novak Djokovic måtte jobbe hardt for seieren i 2. runde av US Open i tennis torsdag. Les mer

Drillos siste trenerjobb

Oslo (NTB): Egil «Drillo» Olsen er inne i sin siste trenerjobb. 68-åringen gir seg som hovedtrener når han trer av som landslagssjef, skriver Aftenposten. Les mer

Tre innbrakt for fyll

Politiet måtte ta seg av i alt tre menn på Døgnvill torsdag. Les mer

Nytt vulkanutbrudd i Indonesia

Surbakti (NTB-Reuters): Nok en askesky veltet fredag opp av vulkanen som har våknet til live igjen etter 400 års søvn i Indonesia. Les mer

Orkanen Earl streifer USAs østkyst

Washington (NTB-Reuters-AFP): Orkanen Earl førte med seg høye bølger og sterk vind da den streifet USAs østkyst torsdag. Les mer

Støre vil sjekke teppeskatt

Oslo (NTB): Utenriksminister Jonas Gahr Støre (Ap) vil undersøke om han har oppgitt for lav verdi til skattemyndighetene på de afghanske teppene han har fått i gave fra afghanske myndigheter. Les mer

 

Døgnvill

Send inn dine bilder

Fem vinnere får sitt eget bilde framkalt på lerret. Les mer

 
Tracker image