Brillefin modell

Sandra Martinsen (20) fra Tromsø er en av ti finalister som kan vinne Specsavers sin brillemodellkonkurranse.

Kine Hanssen og Torbjørn O. Karlsen

Publisert: 08.09.2010 kl. 15:20

I konkurranse med 350 kvinner og menn fra hele landet som har sendt inn bilder av seg selv, står Tromsø-jenta nå igjen som en av ti finalister i konkurransen.

– Vi har lett etter kvinner og menn over 18 år som har en positiv innstilling til å bruke briller. Stil, personlighet og selvtillit er viktige stikkord når juryen nå har plukket ut våre ti finalister, sier Elin Skjærven Skandsen i Specsavers.

Lukrativ premie

11. september går finalen av stabelen i Oslo der juryen, bestående av den norske designeren Fam Irvoll, representanter fra Storm Models, Specsavers og Side2, skal kåre en vinner. Sandra Martinsen sier til itromso.no at hun nesten hadde glemt at hun var med i konkurransen.

- Jeg kaller meg ikke akkurat modell, men sendte likevel inn noen brillebilder i vår. Jeg har ikke tenkt noe mer over det, så det var artig at jeg ble plukket ut til finalen, sier Martinsen.

Hun har fusket litt i modellbransjen de siste årene her i Tromsø og har blant annet jobbet med Nina Erdahl og Inger Lise Ebeltoft.

Nå gleder hun seg til å gå på catwalken i Oslo - med briller. Og det er ikke jåleri fra Martinsens side.

- Nei, jeg bruker briller til daglig og er helt avhengige av dem, sier 20-åringen.

Til Karibien

Og det er ingen dårlig premie den heldige vinneren stikker av med. I tillegg til å kunne titulere seg som Årets brillemodell, går vedkommende videre i til en internasjonal finale i London den 10. november.

Der skal den norske vinneren kjempe mot andre brillemodeller fra de nordiske landene samt Storbritannia, Irland og Nederland. Førstepremien i London er en ettårs internasjonal modellkontrakt med Londons anerkjente modellbyrå Storm Model Management, samt to ukers ”all inclusive”-reise for to personer til Karibias perle St. Lucia.

 

Skriv din kommentar

Tittel *

Kommentar *

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

iTromso ønsker en åpen og saklig debatt. Innleggene forhåndsredigeres ikke, men vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

Døgnvill vinter

Festfredag med Vinni og Dreamon

Døgnvill svarer på tiltale og har nå booket noe for den yngre garde. Les mer

Beklager bussproblemer

Nobina må svare for seg til Troms Fylkestrafikk. Delta i debatten om de nye bussene! Les mer

Lekkasje stenger Tromsø domkirke

Må avlyse helgens gudstjeneste. Les mer

Tilbakekaller vannkoker

Vannkoker fra Clas Ohlson har ved enkelte tilfeller blitt overopphetet. Les mer

Parkeringskluss på flyplassen

Det nye parkeringssystemet på flyplassen står fortsatt ubrukt. Les mer

Oblatene kan forsvinne

Samferdselsdepartementet vil fjerne ordningen. Les mer 1

Ny startnekt

Kristin Strømer Steira får heller ikke gå i Nove Mesto grunnet sin lave vekt. Les mer i vår innholdsrike sportsportal!

Tidenes dyreste bensin

Statoil skrur opp bensinprisen opp til tidenes høyeste nivå. | Debatt: Hvor mye er du villig til å betale for literen? | Les mer 10

Pengene strømmer inn

Tross nedgang på drøyt 200 millioner kroner, kan banksjef Hans Olav Karde glede seg over 2011. Les mer

God start i Latvia

Maria Nysted Grønvoll jakter nye topplasseringer i Baltic Tour. Les mer

Går for full erstatning

Arbeiderpartiet åpner for at de hardest rammede ofrene fra 22. juli-angrepene skal få full erstatning. Les mer

Raser mot fly-bonus

SAS vil gjeninnføre bonus på flyreiser i Norge, men får kun lov i sør. Nå raser nordlendingene. Les mer

Redknapp frikjent for skattefusk

London (NTB-AFP): Tottenham-manager Harry Redknapp ble onsdag frikjent for anklagene om skattejuks. Les mer

 

Tilbakekaller vannkoker

Vannkoker fra Clas Ohlson har ved enkelte tilfeller blitt overopphetet. Les mer

Paul Merson uten førerkort i 14 måneder

London (NTB): Den tidligere engelske landslagsspilleren Paul Merson er fratatt førerkortet i 14 måneder som følge av promillekjøring. Les mer

 

Beklager bussproblemer

Nobina må svare for seg til Troms Fylkestrafikk. Delta i debatten om de nye bussene! Les mer

Tyrkia vil holde internasjonal konferanse om Syria

Ankara (NTB-AFP-Reuters): Tyrkia har planer om å arrangere en internasjonal konferanse om Syria så snart som mulig, opplyser landets utenriksminister Ahmet Davutoglu. Les mer

Færre asylsøkere i januar

Oslo (NTB): I januar søkte 744 personer om asyl i Norge, mot 813 på samme tid i fjor. Les mer

Lekkasje stenger Tromsø domkirke

Må avlyse helgens gudstjeneste. Les mer

Politiet har gjort beslag i Venstre-saken

Haugesund (NTB): Politiet har gjort beslag i etterforskningen av den voldtektssiktede Venstre-toppen Helge Solum Larsen, men vil ikke kommentere hva det dreier seg om. Les mer

Politiet har gjort beslag i Solum Larsen-saken

Haugesund (NTB): Politiet har gjort beslag i etterforskningen av den voldtektssiktede Venstre-toppen Helge Solum Larsen, men vil ikke kommentere hva det dreier seg om. Les mer

Ingen Steira i Nove Mesto

Oslo (NTB): Kristin Størmer Steira har fortsatt lavere BMI enn det som er anbefalt. Langrennsjenta står over helgens verdenscuprennen i tsjekkiske Nove Mesto. Les mer

 
Tracker image