Sjokkvarme på fredag?

Sommer i Telegrafbukta og Paradisbukta Foto: Lars Åke Andersen

Noen sier 29 grader, andre sier 20.

Petter Strøm

Publisert: 27.07.2010 kl. 12:31 , Endret: 27.07.2010 kl. 14:15

Mandag skinte solen igjen i Tromsø. Det smakte sommer. De kommende dagene er det meldt litt sol og noen skyer, med temparaturer på mellom 12 og 18 grader.

Så kommer fredagen. Mandag meldte pent.no at det kunne komme opp i 29 grader. Storm.no meldte 28 grader, mens Yr.no derimot bare meldte 16 grader for fredagen.

I dag, tirsdag, har de moderert seg litt. Storm.no melder en temperatur på 26 grader og Yr.no melder 19 grader. Pent.no har derimot valgt å fjerne temperaturprognosen for Tromsø på fredag.

- Grunnen til den store variasjonen i temperaturprognoser ligger i hvor mye påvirkning fra havet man legger inn i utregningen, forteller vakthavende meteorolog ved Vervarslinga for Nord-Norge, Geir Bøyum, før han forklarere videre.

- Noen regner Tromsø som et innlandspunkt uten å regne med Tromsøysundet. Havet holder jo ganske lav temperatur og det kan påvirke temperaturene på land, forteller Bøyum.

- Så hvilke temperaturer kan vi forvente oss på fredag?

- Slik det ser ut nå vil vi få temperaturer over 20 grader. Det kan komme opp i hele 25 grader noen steder.

Bøyum forklarer så at det ligger et kjølig "men" og ulmer her.

- Marginene er små. Vi ser ut til å få en liten vind fra øst. Dreier den til nordøstlig retning får vi fort en avkjølingseffekt med påvirkning fra sjøen, som kan senke temperaturene, i hvert fall nært havet.

Diskuter denne saken

Innsendt av Lodur 27.07.2010 23:06:35 Varsle!

Æ har satt varmepompa i kjølemodus, fløtta dobbelsænga ne i pottetkjellarn å lagt varmeflaska i fryseboksen, d e bæst å være i beredskap førr ne i lanan dær strøuk dæm jo me i hopetall unner den siste hetebølgen.

Innsendt av IsabelTrujillo 15.07.2011 08:03:39 Varsle!

I strictly recommend not to hold off until you get enough cash to buy different goods! You should get the business loans or sba loan and feel yourself fine

Innsendt av G.Antonsen 27.07.2010 13:07:58 Varsle!

Ifølge yr dott no så blir det regn på fredag og helga, men hvis ordet fredag byttes ut med torsdag i artikkelen, så er jeg med på over tjue.

 

Skriv din kommentar

Tittel *

Kommentar *

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

iTromso ønsker en åpen og saklig debatt. Innleggene forhåndsredigeres ikke, men vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

Døgnvill vinter

Festfredag med Vinni og Dreamon

Døgnvill svarer på tiltale og har nå booket noe for den yngre garde. Les mer 1

Beklager bussproblemer

Nobina må svare for seg til Troms Fylkestrafikk. Delta i debatten om de nye bussene! Les mer

Lekkasje stenger Tromsø domkirke

Må avlyse helgens gudstjeneste. Les mer

Tilbakekaller vannkoker

Vannkoker fra Clas Ohlson har ved enkelte tilfeller blitt overopphetet. Les mer

Parkeringskluss på flyplassen

Det nye parkeringssystemet på flyplassen står fortsatt ubrukt. Les mer

Oblatene kan forsvinne

Samferdselsdepartementet vil fjerne ordningen. Les mer 1

Ny startnekt

Kristin Strømer Steira får heller ikke gå i Nove Mesto grunnet sin lave vekt. Les mer i vår innholdsrike sportsportal!

Tidenes dyreste bensin

Statoil skrur opp bensinprisen opp til tidenes høyeste nivå. | Debatt: Hvor mye er du villig til å betale for literen? | Les mer 10

Pengene strømmer inn

Tross nedgang på drøyt 200 millioner kroner, kan banksjef Hans Olav Karde glede seg over 2011. Les mer

Sist i finalen

Maria Nysted Grønvoll nådde finalen, men kom ikke på pallen under sprinten i Baltic Tour. Les mer

Går for full erstatning

Arbeiderpartiet åpner for at de hardest rammede ofrene fra 22. juli-angrepene skal få full erstatning. Les mer

Raser mot fly-bonus

SAS vil gjeninnføre bonus på flyreiser i Norge, men får kun lov i sør. Nå raser nordlendingene. Les mer

Relaterte artikler

Telegrafbukta i sommersola

Tromsøværinger nyter livet når sola titter frem i Bukta. Les mer

 

Med sola kom "snøværet"

Det var nok mange som ikke trodde sine egne øyne da Tromsø sentrum ble fylt av "snø" i går formiddag. Les mer

Solløs tropevarme

Fredag kryper gradestokken opp til uante høyder. Solen uteblir derimot stort sett overalt. Les mer

20 grader forskjell

Natt til mandag sto kulderekorden i fare, nå er det plussgrader i Troms. Les mer

 

Starttrøbbel i kulda

Rekordmange har ringt bilbergere for å få start på bilen. Les mer

Hele Tromsø fryser

Opp til 31 effektive minusgrader mandag. Ta bilde som illustrerer vinterkulda og mail til oss. Se hvordan frostrøyken siger inn Tromsøysundet. 8

 

Brrr... kulderekorden kan ryke

Det beinkalde været slår om og vi får regn senere i uken. Og snøen er like rundt hjørnet! Les mer

Nå blir det kaldere

Natt til mandag meldes det om 15 minusgrader. Les mer

Rekordlite nedbør

Aldri har Tromsø opplevd en så nedbørsfattig januarmåned. Og starten på februar blir ikke bedre. Les mer

Tidlig vår i Tromsø?

May-Ann Heim fant denne da hun var på søndagstur. Les mer

Gikk du glipp av nordlyset?

Et utbrudd på sola ga fantastisk skue i Tromsø. Her er en reprise. Les mer

Null snø i sikte

Skientusiaster må smøre seg med tålmodighet. Les mer

Intenst nordlys i vente

NASA melder om sterkeste nordlyset på 50 år. Les mer

 

- Bombingen av Homs verre enn noensinne

Homs (NTB): Bombardementet av den syriske byen Homs var onsdag enda kraftigere enn dagen før. Nå øker frykten for at regjeringsstyrkene skal rykke helt inn i byen. Les mer

 

Advokaten har ikke snakket ut med Solum Larsen

Stavanger (NTB): Advokat Inger Marie Sunde har ennå ikke snakket grundig ut med sin klient Helge Solum Larsen. Den tidligere Venstre-toppen er fremdeles innlagt på sykehus. Les mer

Redknapp frikjent for skattefusk

London (NTB-AFP): Tottenham-manager Harry Redknapp ble onsdag frikjent for anklagene om skattejuks. Les mer

 

Statoil og Telenor trekker børsen opp

Oslo (NTB): Markedet så ut til å være fornøyd med resultatene som Statoil og Telenor la fram onsdag. De to bidro til å trekke utviklingen oppover, og hovedindeksen hadde ved 12.30-tiden steget 1,11 prosent. Les mer

Frykter knivblad har havnet i Norturas finnbiff

Oslo (NTB): Nortura tilbakekaller 10.000 pakker Boazo Finnbiff. Selskapet frykter at en sylskarp 2 centimeter lang knivbit, tynn som en skalpell, har funnet veien til en av pakkene. Les mer

Redknapp frikjent for skattefusk

London (NTB-AFP): Tottenham-manager Harry Redknapp ble onsdag frikjent for anklagene om skattejuks. Les mer

Tilbakekaller vannkoker

Vannkoker fra Clas Ohlson har ved enkelte tilfeller blitt overopphetet. Les mer

Paul Merson uten førerkort i 14 måneder

London (NTB): Den tidligere engelske landslagsspilleren Paul Merson er fratatt førerkortet i 14 måneder som følge av promillekjøring. Les mer

Beklager bussproblemer

Nobina må svare for seg til Troms Fylkestrafikk. Delta i debatten om de nye bussene! Les mer

Tyrkia vil holde internasjonal konferanse om Syria

Ankara (NTB-AFP-Reuters): Tyrkia har planer om å arrangere en internasjonal konferanse om Syria så snart som mulig, opplyser landets utenriksminister Ahmet Davutoglu. Les mer

 
Tracker image