Fredag ettermiddag vedtok årsmøtet i Tromsø Storm enstemmig at basketklubben skal leve videre.
Publisert: 07.08.2004 kl. 14:41 , Endret: 10.08.2004 kl. 16:17
- Vi hadde et styremøte før årsmøtet hvor vi laget en anbefaling for videre drift. Forslaget ble enstemmig vedtatt, sier styreleder i Storm, Yngve Haldorsen.
Han innrømmer at det er først den siste uka at han fikk tro på at klubben kunne unngå konkurs.
– Helt frem til formannskapsmøtet 2. august så jeg det som veldig sannsynlig at vi kunne bli slått konkurs. Men heldigvis gikk det vår vei, sier styrelederen.
Takknemlig
Både han, og daglig leder Ørjan Hansen, er svært takknemlige for at de nå kan fortsette å drive en profesjonell basketballklubb i byen.
– Jeg vil rette en stor takk til våre kreditorer som har vært så velvillige i denne prosessen. Dessuten har våre sponsorer og samarbeidspartnere virkelig stilt opp for oss, sier Haldorsen.
– Vi er utrolig takknemlige for alle har vist stor samarbeidsvilje. Det gjelder både sponsorer, samarbeidspartnere og kreditorer, sier Hansen.
Trepunktsplan
Storm satte tidlig opp en trepunktsplan, og mye av den har kommet på plass.
– Vi hadde 500.000 kroner i gjeld, og vi har fått sanert 210.000 kroner. Noe vi er veldig fornøyd med. Selvsagt håper vi å kunne slette enda mer gjeld i tiden som kommer. Dessuten har vi kuttet budsjettet med 300.000 kroner. Det gjør vi gjennom lavere lønn til spillere og daglig leder, rimelige flyreiser, og så har vi også kuttet riggekostnadene fra budsjettet siden vi har fått signal om at vi slipper disse kostnadene, sier Haldorsen.
– Til slutt er det gledelig å se at vi har fått inn 250.000 kroner ekstra i sponsormidler. Det er en innertier. Vi håper faktisk å få inn 100.000 kroner til i løpet av den neste måneden, legger han til.
Like gledelig er det at ting begynner å komme på plass for 2005/06-sesongen.
– Våre samarbeidspartnere vil være med i to år, så allerede nå er 50-60 prosent av sponsorbudsjettet for neste sesong på plass, sier en fornøyd styreleder.
