Simen Østgård Gabrielsen (15) fra Bravo HK er sterkt ønsket av 1. divisjonsklubben Alta.
Publisert: 27.10.2005 kl. 07:05 , Endret: 27.10.2005 kl. 08:11
Tromsøs største håndballtalent reiser allerede i dag på et treningsopphold til Alta.
Gultrøyene har åpnet sesongen forrykende i 1. divisjon, og med tromsøgutta Eirik Engelsen og Øystein Eriksen på hver sin kant, har laget vist at de akter å kjempe om opprykk til eliten.
Med mange sponsorer på laget har klubben godt med penger, noe de ønsker å bruke på å hente kremen av nordnorsk talent til klubben.
– Vi har hørt at Simen vurderer å flytte sørover for å bli en god håndballspiller. Det er helt unødvendig når vi har et godt lag bare 40 mil unna, sier lagleder for Alta-herrene, Rune Skaufel.
Lærerikt
Han har i forbindelse med en G18-kamp mellom Alta og Bravo til helgen invitert kjempetalentet til klubben for å trene med A-laget.
– Vi har allerede mange gode unge spillere, og ønsker å satse på disse. Derfor håper vi at Simen kan begynne på skole i Alta allerede neste sesong, sier Skaufel.
Det allerede før 15-åringen har rukket å debutere på Bravos herrelag. Det gjør nemlig ikke den venstrehendte unggutten før i november.
Unggutten gleder seg til å få vise seg frem i Alta.
– Det skal bli interessant og lærerikt å få se på forholdene der oppe, sier Østgård Gabrielsen.
Men han mener ikke Alta har noen geografisk fordel.
– Nei, det er mange timer å kjøre og like dyrt å fly som om jeg skulle fly sørfra. Men det vil også komme an på hvordan de har tenkt å satse i Alta.
Kan bli
At Alta henter nok en spiller fra Bravo HK innrømmer Skaufel at Alta har litt betenkeligheter med.
– Klart det er litt dumt. Men Simen trenger et skikkelig bra treningsmiljø, og det har vi Alta, med mange unge spillere som vil bli bedre, sier han.
Men det er ikke utenkelig at Simen blir i Bravo.
– Dersom Bravo rykker opp i 1. divisjon, er det godt mulig at jeg blir, sier 15-åringen.
