Avkledd på alle områder

Storm ble utspilt og ydmyket etter alle kunstens regler av Asker på hjemmebane søndag.

Publisert: 06.12.2004 kl. 07:07 , Endret: 06.12.2004 kl. 07:08

To poeng i løpet av de første drøye syv minuttene, syv etter hele 1. periode og stakkarslige 61 poeng ved full tid sier det aller meste om hvor svake Storm-gutta var.

Faktisk har Storm kun én gang tidligere satt inn færre poeng i BLNO. Det var 59 poeng borte mot Ulriken 8. desember 2002.

– Vi ble ydmyket på alle områder. De utspilte oss. Jeg blir flau med tanke på våre fans, sier trener Kenneth Webb.

– Det var pinlig. De var klart bedre enn oss på alle felt, sier Mihajlo Delic.

– Vi ble slått på alle felt på banen. Flaut, sier Allen Watson.

Elendig innsats

Webb var mildt sagt rasende både under og etter kampen.

Ikke så vanskelig å forstå.

– Jeg kan takle et tap. Men at guttene ikke orker å jobbe gjør meg forbannet. Det er jo det minste en må kunne forlange, sier Webb.

– Dette var en kamp mellom menn og guttunger. Vi er ikke bedre enn at dersom innsatsen ikke er helt på topp, så taper vi. Så ærlig må vi kunne være, legger han til.

– Mot de gode lagene må vi gi og yte 110-120 prosent, eller så har vi ingen mulighet. Vi var også klar over at det kom til å bli en fysisk tøff kamp, og likevel viste vi ikke muskler, sier Delic.

Webb kommer ikke til å legge inn straffeeksersis.

– Nei, det eneste vi kan gjøre er å trene hardt videre, sier treneren.

Julenisser

Storm lekte også julenisser knappe tre uker før julekvelden.

De ga den ene gaven etter den andre til de gjestene romvesenene. Hele 26 turnovers hadde laget.

– Når en gir bort ballen så mange ganger, er det ikke mulig å vinne en basketkamp. Da gir en den bort. De får jo poengene gratis, sier Webb.

Og de tre verste synderne var utlendingene. Jeff Agba ga ballen bort syv ganger, Watson og Delic fem ganger hver.

– Og de skal være profesjonelle spillere. I en kamp skal et lag gi bort ballen maks 12-13 ganger. De ga den bort 17.

Asker hadde kun 10 turnovers...

Helt horribelt

Med kun 61 poeng så er det ikke vanskelig å forstå at det offensive spillet var mer eller mindre en vits.

Jeff Agba sto for kun åtte poeng, og fire av dem kom i sluttminuttene. Vegard Slettli Hansen satte kun tre poeng, Ronny Lange og Lars Jæger Torkildsen gikk poengløse av banen.

– Vi var langt fra et akseptabelt nivå, sier Slettli Hansen.

– Vi startet helt horribelt, og lå under 2-16. De kom ut i femte gear, og vi surret i 3. Vi klarte aldri å komme tilbake, sier Torkildsen.

– Vi hadde forventet en tøff kamp, men det ble det ikke. Vi pakket Agba godt inn i dag, og Delic viste bare i perioder hva han kan. Ingen av de norske spillerne markerte seg. De leverte ikke varene, sier Askers trener Baard Stoller.

PS 1! I 18 lange minutter, i slutten av 1. periode, hele 2. periode og i starten av den tredje, var det kun Watson og Delic som satte inn poeng for Storm. Frem til 36 av 40 minutter hadde ingen andre spillere over fire poeng...

PS 2! Storm og Asker sto for 25 poeng i den første perioden. Det er bare to poeng mer enn BLNO-rekorden for færrest poeng i én periode. Rekorden kom naturligvis i forrige møte mellom de to lagene.

– Pressehistorisk forside

NRK-profil Per Kristian Olsen mener det er historisk at en norskspråklig avis slår om til samisk på forsiden. Les mer

Godt fornøyd med treningsleiren

Agnar Christensen mener det legges for stor vekt på treningskampene vinterstid. Les mer

Kjørte på rødt lys

To biler kolliderte ved Polaria. Les mer

Dømt for sex med stedatter

40-år gammel mann må sone fem år i fengsel. Les mer

Iskalde Tromsø:

Starttrøbbel i kulda

Rekordmange har ringt bilbergere for å få start på bilen. Les mer

Driv stenger dørene

For kaldt til å ha gjester. Les mer

Fargerik feiring av samefolkets dag

Hundrevis av barn og voksne deltok i feiringen av samefolkets dag på rådhuset i ettermiddag. Les mer

Melodi Grand Prix

Over og ut for Lisa

Selv om Lisa Stokke ikke kvalifiserte seg direkte til MGP-finalen i Spektrum var ikke drømmen helt død. Nå er den det!

Hele Tromsø fryser

Opp til 31 effektive minusgrader mandag. Ta bilde som illustrerer vinterkulda og mail til oss. Se hvordan frostrøyken siger inn Tromsøysundet. 8

Lysbue utløste brannalarm

Brannvesenet rykket ut til Nokas i Bankgata. Les mer

Ny hurtigbåt-kollaps

Motortrøbbel på MS "Sollifjell" endte med passasjerer som først kom til Tromsø klokken 04.30, i taxi. Les mer 7

"Vad gør vi nu, lille du"

Kim Larsen vet i hvert fall at han kommer til Tromsø i løpet av våren. Les mer

ENESTE BRUKBARE: Allen Watson var minst dårlig av Storm-spillerne. Foto: Jon Terje Eiterå

Jevn kamp

Men L/K slo til slutt Skarp i vinterserien. Les mer

 

Opptur i NM-avslutning

Tromsøjentene tok ut alt på siste NM-distanse og kunne smile etterpå. LES OGSÅ: Seier til Johaug Les mer

Maria på topp ti i NM

Maria Nysted Grønvoll (27) bekreftet toppform. LES OGSÅ: Seier til Johaug Les mer

 

NM-sølv på sprinten

Maria Nysted Grønvoll imponerte voldsomt under NM-sprinten på Voss. Les mer

Går for gull

Onsdagsrennet 2012 er i gang. Les mer

Hyllet på flyplassen

Silje Theodorsen (17) fikk en varm velkomst på flyplassen i kveld. LES OGSÅ: Historisk norsk OL-gull! Les mer

- Farlig i lysløypene

Skigåing anbefales ikke for øyeblikket, ifølge faglederen for bydrift. Les mer 3

Glamour-Lene satser på fitness:

Vil ikke ha Bjørgen-image

Lene Hansen bygger muskler for NM-gull, men vil ikke fremstå som Bjørgen. Les mer og se flere bilder!

Onsdagsrenn utsatt

Snømangel setter en stopper for barnelangrenn. Les mer

God innsats fra Einarsson

Snorri Einarsson leverte en bra helg i svenske Åsarna. Les mer

 
Tracker image