• eAvis
  • Nyheter
  • Sport
  • Feedback
  • Mening
  • Folk
  • Dødsannonser

Velg mørkt eller lyst utseende på avisen:

T til W →

Den mest unike metalskiva gamle Norge har fostret

Ut av svartmetallens katakomber krøp «supergruppa» Ved Buens Ende. De nøyde seg med ett album, som til gjengjeld står igjen som en ekte klassiker et kvart århundre senere.

foto
METALKLASSIKER: De stilte ikke opp på plagsomt mange fotoshoots, men her ser vi Ved Buens Endes tre medlemmer i en slags collage satt sammen fra platecoveret. Foto: Misanthropy Records
Helge Skog
Oppdatert: fredag 12. februar 2021 kl. 13:52
Artikkelen er mer enn to år gammel
Publisert: fredag 12. februar 2021 kl. 06:14 Oppdatert: fredag 12. februar 2021 kl. 13:52
Del denne artikkelen på Facebook Del denne artikkelen på Twitter Del denne artikkelen på e-post
Utforsk tema:
  • Anmeldelse
  • T til W
ANSV. REDAKTØR
Trond Haakensen
NYHETSREDAKTØR
Marianne Lein Moe
ADM. DIREKTØR
Cecilie Stefanussen
Alle ansatte
Se kontaktinfo her
Sentralbordet
77 64 06 00
Annonser
annonse@itromso.no
Debatt
debatt@itromso.no
Besøks- og postadresse
Kaigata 4
9008 Tromsø
SMS/MMS
Kodeord IT TIPS til 2399
E-post
tips@itromso.no

iTromsø arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Se også Redaktøransvar. iTromsø har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2023 © iTromsø.

iTromsø honorerer ikke materiale som sendes inn uoppfordret, med mindre det er inngått særskilt avtale om dette. Vi sender imidlertid Flax-lodd til alle som sender inn tips og bilder, så lenge navn og adresse er oppgitt.

Informasjon om bruk av «cookies» og personvernpolicy.