Her er en forsøksvis komplett oversikt over det man kan glede seg til, sette ring rundt i almanakken eller huke av på i mobilkalenderen i månedene fremover. Lista viser iallfall konserttilbud for enhver god smak, og skulle det være noe vesentlig vi har glemt her, er det bare å sende en vennlig e-post, så skal vi oppdatere saken etter beste evne.
Det viktigste er uansett at vi alle sammen kommer oss ut av sofaen og huter oss på konsert.
Torsdag 24. februar:
Maridalen - KULTURHUSET, Lillescenen
Lørdag 26. februar:
The Hallingtons - BASTARD BAR
Torsdag 3. mars:
Beethoven, Dvořák, Chopin. Kraggerud inviterer pianisten Eric Lu – KULTURHUSET, Hovedscenen
Fredag 4. mars:
DAGNY - THE EDGE
Christian Winther - BASTARD BAR
Lørdag 5. mars:
RSP & Thomax – DRIV
DAGNY - THE EDGE
Søndag 6. mars: Tove Bøygard og musikere fra Halvsøstra - SKARVEN
Onsdag 9. mars:
Ask Carol - BASTARD BAR
Winterreise - Halvor Festervoll Melien og Thormod Rønning Kvam - RØDBANKENS FESTSAL
Torsdag 10. mars:
LAFT – Amtmandens
Lørdag 12. mars:
Deathbarrel - BASTARD BAR
Søndag 13. mars:
Bjørn Tomren - KULTURHUSET
Torsdag 17. mars:
Kvelertak – DRIV
A Million Pineapples – BLÅROCK
Cadaver - BASTARD BAR
Siril Malmedal Hauge - AMTMANDENS
Fredag 18. mars:
Minor Majority – DRIV
Lørdag 19. mars:
Tungtvann - THE EDGE
Prospect / support: Stonebreakers - BASTARD BAR
Ragnar Olsen m/ band - KULTURHUSET, Lillescenen
Søndag 20. mars:
Trio Raisista og Jonas Strandgård - SKARVEN
Tirsdag 22. mars:
Best Western Swing - AMTMANDENS
Torsdag 24. mars:
Kosmik Boogie Tribe – BLÅROCK
This Daze - BASTARD BAR
Fredag 25. mars:
deLillos – DRIV
Dune Sea and Oliana - BASTARD BAR
Lørdag 26. mars:
Kristian Kristensen med band – DRIV
The Band Called Oh - BASTARD BAR
Line Saus – AMTMANDENS
Torsdag 31. mars:
Ruben – DRIV The Good The Bad And The Zugly – BLÅROCK
Fredag 1. april:
Blodkvalt – BASTARD BAR
Falkevik – KULTURHUSET, Lillescenen
Lørdag. 2. april:
Twin Serpent + support Blondekant BASTARD
The Fluteman Show – KULTURHUSET, Hovedscenen Søndag 3. april:
Bandet Kofia – STORGATA CAMPING Torsdag 7. april:
Blix/Storvig og Hallgeir Pedersen – KULTURHSET, Lillescenen
Motorpsycho – DRIV
Fredag 8. april:
Mozarts Rekviem - Vokal Nord og Arktisk Filharmoni – Tromsø Domkirke
Torsdag 21. april:
Peawees BLÅROCK
Amalie Dahl – Dafnie – KULTURHUSET, Lillescenen
Fredag 22. april:
Vilde Bye - releasekonsert - AMTMANDENS
Mozart: Symfoni nr. 29 - Henning Kraggerud og kammerorkestret – KULTURHUSET, Hovedscenen
Lørdag 23. april:
The Courettes BASTARD
Ash & Thorns - PRELATEN
Søndag 24. april:
Lisa Skoglund Trio – SKARVEN
Torsdag 28. april:
Moshi Moshi & The Moist Boys BASTARD
Kluxen og Mayer - Beethoven-Pastoralesymfonien Arktisk Filharmoni – KULTURHUSET, Hovedscenen
Fredag 29. april:
Dag Vagle – BASTARD
Lørdag 30. april:
Dag Vagle – BASTARD
JazzNatt – KULTURHUSET, Lillescenen
Tirsdag 3. mai:
Sangskatten m/koret Treklang – KULTURHUSET, Hovedscenen
Torsdag 5. mai:
Hagle PRELATEN
Fredag 6. mai:
Kristiansen/Lien/Storløkken - kULTURHUSET, Lillescenen
Lørdag 7. mai:
Music Teachers Big Band og Norrbotten Big Band, KULTURHUSET, Lillescenen
Søndag 8. mai:
USpelt med Ola, Thomas og elever fra musikklinja – SKARVEN
Torsdag 12. mai:
Supersuckers + Fleshtones – BLÅROCK
Bill Frisell Trio - KULTURHUSET, Lillescenen
Moddi – AMTMANDENS
Fredag 13. mai:
The Needs – BLÅROCK
Lørdag 14. mai:
Thee Mono Sapiens – BLÅROCK
Søndag 15. mai:
Tønes – BLÅROCK
John Scofield Trio KULTURHUSET, Lillescenen
Søndag 29. mai:
Midt i verden - en hyllest til Ivar Thomassen – Verdensteatret