Johannes Thingnes Bø, Tarjei Bø, Vetle Sjåstad Christiansen, Erlend Bjøntegaard og Lars Helge Birkeland skal i utgangspunktet forsvare de norske fargene i Sverige i neste måned.
Henrik L'Abée-Lund må nøye seg med status som reserve og er i utgangspunktet ikke tiltenkt å gå noen distanser i Östersund.
Foran rennene i Antholz nylig hadde både L'Abée-Lund og landslagskollega Erlend Bjøntegaard press på seg med hensyn til å vise VM-form. Bjøntegaard responderte best av de to ved å bli nummer to på sprinten i den italienske skiskyttermetropolen.
Med det sikret han seg trolig også VM-billett.
Også i OL i fjor var L'Abée-Lund reserve.
– Det er ikke noe morsomt. Det er lenge å gå der og sparke i snøen og vente på å gå skirenn, sier Oslo-gutten til NRK.
Hvilke utøvere som går hvilke distanser i Östersund, er samtidig ikke offentliggjort så langt. Sikkert er det imidlertid at vinterens store skiskytter på herresiden, Johannes Thingnes Bø, går samtlige renn.
(©NTB)