– Mye hardt arbeid og rett fokus

Åge Heimland, styreleder i Circa og Cipresa AS har hatt ett godt økonomisk år.

GJORD SNEKKERARBEID SELV: Her ser vi Åge Heimland sammen med Christine Trosby kort tid før Bardus Bistro åpnet dørene. Mesteparten av arbeidet med lokalet gjorde Heimland selv. 

nyheter

Men det kommer ikke gratis, ifølge Heimland.

– Det er mye hardt arbeid og rett fokus som ligger bak, sier Heimland.

Heimland var med å starte utestedene og restaurantene Circa, Presis, Sånn, Bardus og Bardus Bistro. Circa åpnet dørene i 2010 og siden har det gått slag i salg for Heimland og sine samarbeidspartnere. På Skattelistene for inntektsåret 2012 står Heilmand med en formue på over 5,5 millioner kroner og en inntekt på 487.000 kroner.

– Dersom man ser på skattelistene for ti år tilbake i tid vil det nok se helt annerledes ut. Det har vært mange år med lav lønn og flere 18-timers arbeidsdager for å si det sånn, sier Heimland.

Blant annet gjorde han selv mesteparten av arbeidet med å bygge interiøret i nylig åpnede Bistro Bardus.

– Det kommer litt inn under fokusbegrepet, det ligger mye innsats bak for å si det sånn. Man må hele tiden holde nede finans – og lønnskostnader, sier Heimland.

– Mange utesteder og restauranter legger ned i Tromsø. Hvordan har dine konsepter klart å overleve så lenge?

– Nå kan jeg bare snakke for mitt vedkommende, men det er viktig å gjøre de rette grepene. Man må ha et konsept som er levedyktig som markedet vil ha, sier Heimland.


Se listen over utelivsledere!

NavnFødselsårFormueInntektSkatt
Bjarne Michalsen, Rogers/Hawk1948 4.012.1031.137.853479.374
Ståle Michaelsen, Gründer19730977.31415.818
Trond Schikora, Flyt/No. 2419650809.626339.011
Gunnar Andersen, Skarven19543.585.895679.153305.137
Roger Michalsen, Rogers/Hawk19560 648.595266.670
Anders Blomkvist, Fiske-compagniet19600611.643225.498
Erling Falch, Verdensteatret19670520.160 232.051
Åge Heimland, Cirka19525.557.150487.060234.808
Grethe Katrine Byberg, 4 Roser19650431.183158.302
Anne Brit Andreassen, Emmas19659.373.838417.234230.063
Håvard Robertsen, Torghuken19840378.671142.068
Harry Granås, Flyt/No. 2419531.617.008346.684123.738
Jan Klev, Skarven19530809.881340.757
Geir Tore Hansen Norbye, Blå Rock19700158.79460.591
Alexander Perez, Perez19760156.56239.302