• eAvis
  • Nyheter
  • Sport
  • Feedback
  • Mening
  • Folk
  • Dødsannonser

Velg mørkt eller lyst utseende på avisen:

Nyheter →

Forlot sin nå voldstiltalte ektemann – sendes ut av Norge

TROMSØ (VG) I over tre år levde den 40 år gamle kvinnen sammen med sin nå voldstiltalte ektemann. Nå sendes hun ut av Norge – fordi loven som skal hjelpe utlendinger som bryter ut av partnervold ikke gjelder på Svalbard.

foto
FIKK UTREISEFRIST: I over to år har kvinnen håpet på oppholdstillatelse i Norge etter at hun brøt ut av forholdet med sin norske ektemann som nå står tiltalt for mishandling. Men i juni må hun ut – og hjem til et liv i fattigdom, ifølge kvinnen. Foto: Ingun A. Mæhlum / VG
Synne Eggum Myrvang Journalist. Tips meg på synne@vg.no!
Oppdatert: fredag 21. april 2023 kl. 14:31
Publisert: torsdag 13. april 2023 kl. 20:01 Oppdatert: fredag 21. april 2023 kl. 14:31
Del denne artikkelen på Facebook Del denne artikkelen på Twitter Del denne artikkelen på e-post
Utforsk tema:
  • Partnervold
  • Svalbard
  • Tromsø
  • Utlendingsnemnda (UNE)
ANSV. REDAKTØR
Trond Haakensen
NYHETSREDAKTØR
Marianne Lein Moe
ADM. DIREKTØR
Cecilie Stefanussen
Alle ansatte
Se kontaktinfo her
Sentralbordet
77 64 06 00
Annonser
annonse@itromso.no
Debatt
debatt@itromso.no
Besøks- og postadresse
Kaigata 4
9008 Tromsø
SMS/MMS
Kodeord IT TIPS til 2399
E-post
tips@itromso.no

iTromsø arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Se også Redaktøransvar. iTromsø har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2023 © iTromsø.

iTromsø honorerer ikke materiale som sendes inn uoppfordret, med mindre det er inngått særskilt avtale om dette. Vi sender imidlertid Flax-lodd til alle som sender inn tips og bilder, så lenge navn og adresse er oppgitt.

Informasjon om bruk av «cookies» og personvernpolicy.
Informasjon om åpenhetsloven.