• eAvis
  • Nyheter
  • Sport
  • Feedback
  • Mening
  • Folk
  • Dødsannonser

Velg mørkt eller lyst utseende på avisen:

Nyheter →

Ørjan (58) er uføretrygdet: Mister trygd når han engasjerer seg

TROMSØ (VG) Uføretrygdede skal ikke straffes for å bruke arbeidsevnen de har igjen. Det er Tromsø-ordførerens klare beskjed til Arbeiderpartiet før landsmøtet.

foto
KLAR MELDING: Ørjan Sandberg er uføretrygdet. Tromsø-ordfører Gunnar Wilhelmsen er mangemillionær. Begge er folkevalgt i Tromsø, og ber Ap-regjeringen lage bedre villkår for de som har minst. Foto: Ronald Johansen
Martin Lægland Politisk reporter i VG / martin@vg.no.
Ronald Johansen - foto (iTromsø)
Oppdatert: fredag 5. mai 2023 kl. 11:02
Publisert: fredag 5. mai 2023 kl. 10:59 Oppdatert: fredag 5. mai 2023 kl. 11:02
Del denne artikkelen på Facebook Del denne artikkelen på Twitter Del denne artikkelen på e-post
ANSV. REDAKTØR
Trond Haakensen
NYHETSREDAKTØR
Marianne Lein Moe
ADM. DIREKTØR
Cecilie Stefanussen
Alle ansatte
Se kontaktinfo her
Sentralbordet
77 64 06 00
Annonser
annonse@itromso.no
Debatt
debatt@itromso.no
Besøks- og postadresse
Kaigata 4
9008 Tromsø
SMS/MMS
Kodeord IT TIPS til 2399
E-post
tips@itromso.no

iTromsø arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Se også Redaktøransvar. iTromsø har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2023 © iTromsø.

iTromsø honorerer ikke materiale som sendes inn uoppfordret, med mindre det er inngått særskilt avtale om dette. Vi sender imidlertid Flax-lodd til alle som sender inn tips og bilder, så lenge navn og adresse er oppgitt.

Informasjon om bruk av «cookies» og personvernpolicy.