Inntekt i landslagsklasse

Per-Mathias Høgmo (54) ligger høyt på iTromsøs kjendisskatteliste.

GODT ÅR: Per Mathias Høgmo gjennomførte et godt år i 2012 - både sportslig og økonomisk. 

skatt

Den sylferske landslagssjefen hadde en skattbar inntekt på småpene 3.075.960 i sitt siste år som TIL-trener. Det er 4,5 ganger så mye som assistenten Agnar Christensen hadde i skattbar inntekt samme år. Christensen, som senere tok over (og ble sparket) tjente drøyt 665.000 kroner i 2012.

Listen, som toppes av den avgåtte konsernsjefen i SNN Hans Olav Karde, viser at kulturkjendiser som Arthur Arntzen, Truls Svendsen og Jørn Hoel hadde solide år i 2012. Førstnevnte håvet inn for eksempel 1,6 millioner kroner.

Se vår liste her!:
 

NavnFødtFormueInntektSkatt
Hans Olav Karde, eks-konsernsjef19461.707.2777.263.3083.425.188
Per-Mathias Høgmo, Landslagstrener og eks TIL-trener1959622.6593.075.9601.449.339
Jens Johan Hjort, ordfører196413.910.9302.326.563892.405
Arthur Arntzen, ”Oluf”-legende19375.308.6901.647.675550.007
Mads Gilbert, UNN-lege19471.572.5771.565.391701.905
Truls Svendsen, komiker19724.188.0961.477.549497.098
Hans-Tore Bjerkaas, eks-kringkastingssjef1951822.4061.328.276110.980
Sigurd Rushfeldt, ass.trener TIL197227.613.7331.017.384646.614
Steinar Nilsen, TIL-trener19720825.117244.361
Jørn Hoel, artist19570801.119433.946
Ole Bredrup Sæverud, politimester19710744.962314.240
Agnar Christensen, eks TIL-trener19690665.233283.716
Bente Træen, sexolog19580659.264261.008
Herman Kristoffersen, eks-ordfører19470619.185240.578
Finn Arve Sørbøe, skuespiller19640577.339265.568
Lene Marlin, artist198019.148.409573.588381.595
Øyvind Hilmarsen, byrådsleder19720561.759264.172
Svein Berge, Röyksopp19765.929.964489.608218.082
Ketil Høegh, skuespiller19884.440.187470.832231.275
Torbjørn Brundtland, Röyksopp19753.790.294429.077183.325
Espen Lind, artist19710399.45799.948
Egil Pettersen, TV2-reporter19510369.989177.717
Anneli Drecker, artist19690319.965122.508
Isabella Martinsen, værdame19790289.42592.904
Kirsti Sparboe, artist194663.106270.97080.007
Sverre Kjelsberg, HT-musiker1946930.627265.81270.841
Steinar Albrigtsen, artist19570261.76595.534
Ole Martin Årst, eks TIL-spiller19740083.998
skatt