• eAvis
  • Nyheter
  • Sport
  • Feedback
  • Mening
  • Folk
  • Dødsannonser

Velg mørkt eller lyst utseende på avisen:

Sport →

Amnestys kommunikasjonssjef skal se fotball-VM: Tror ikke på svart skjerm-effekt

Sindre Stranden Tollefsen i Amnesty kommer til å se årets fotball-VM i Qatar – til tross for de omfattende menneskerettighetsbruddene landet er anklaget for.

foto
KONTROVERSIELT: Lusail Stadium er en av de mange nye VM-arenaene som er blitt bygget foran det kontroversielle VM i Qatar. Kommunikasjonsrådgiver Sindre Strand Tollefsen til høyre. Foto: Reuters / Amnesty
foto
Jens Friberg, VG Sportsjournalist, tilgjengelig på alt av flater. 93 04 55 25 på Signal og SMS, friberg@vg.no.
Sindre Øgar, VG
Oppdatert: fredag 21. oktober 2022 kl. 15:38
iTromsø har en avtale om stoffutveksling med VG. Denne artikkelen er levert av VG-sporten.
Publisert: fredag 21. oktober 2022 kl. 14:13 Oppdatert: fredag 21. oktober 2022 kl. 15:38
Del denne artikkelen på Facebook Del denne artikkelen på Twitter Del denne artikkelen på e-post
Utforsk tema:
  • Fotball-VM
  • Qatar
  • Lise Klaveness
  • Fotball
ANSV. REDAKTØR
Trond Haakensen
NYHETSREDAKTØR
Marianne Lein Moe
ADM. DIREKTØR
Cecilie Stefanussen
Alle ansatte
Se kontaktinfo her
Sentralbordet
77 64 06 00
Annonser
annonse@itromso.no
Debatt
debatt@itromso.no
Besøksadresse
Kaigata 4
Postboks 1028
9260 Tromsø
SMS/MMS
Kodeord IT TIPS til 2399
E-post
tips@itromso.no

iTromsø arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Se også Redaktøransvar. iTromsø har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2023 © iTromsø.

iTromsø honorerer ikke materiale som sendes inn uoppfordret, med mindre det er inngått særskilt avtale om dette. Vi sender imidlertid Flax-lodd til alle som sender inn tips og bilder, så lenge navn og adresse er oppgitt.

Informasjon om bruk av «cookies» og personvernpolicy.