• eAvis
  • Nyheter
  • Sport
  • Feedback
  • Mening
  • Folk
  • Dødsannonser

Velg mørkt eller lyst utseende på avisen:

Sport →

Svindal om vennskapet med prinsen: – Han er en varm person

Aksel Lund Svindal (39) har gått fra alpint til motorsport. På veien fra snø til asfalt har han blitt venn med Carl Philip, prinsen av Sverige.

foto
VENNER OG KONKURRENTER: Carl Philip, prinsen av Sverige, og Aksel Lund Svindal, alpinlegende, satser nå på motorsport. Her på seierspallen på Mantorp i Porsche Sprint Challenge 1. oktober i år. Foto: AXEL BOBERG / BILDBYRÅN
foto
Magnus Helle, VG Journalist som jobber med alle idretter, men med ekstra interesse for fotball og tennis. Tips meg om du har en god sak.
Oppdatert: mandag 12. desember 2022 kl. 08:58
iTromsø har en avtale om stoffutveksling med VG. Denne artikkelen er levert av VG-sporten.
Publisert: søndag 11. desember 2022 kl. 18:48 Oppdatert: mandag 12. desember 2022 kl. 08:58
Del denne artikkelen på Facebook Del denne artikkelen på Twitter Del denne artikkelen på e-post
Utforsk tema:
  • Aksel Lund Svindal
  • Motorsport
  • billøp
  • Porsche
  • Alpint
ANSV. REDAKTØR
Trond Haakensen
NYHETSREDAKTØR
Marianne Lein Moe
ADM. DIREKTØR
Cecilie Stefanussen
Alle ansatte
Se kontaktinfo her
Sentralbordet
77 64 06 00
Annonser
annonse@itromso.no
Debatt
debatt@itromso.no
Besøks- og postadresse
Kaigata 4
9008 Tromsø
SMS/MMS
Kodeord IT TIPS til 2399
E-post
tips@itromso.no

iTromsø arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Se også Redaktøransvar. iTromsø har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2023 © iTromsø.

iTromsø honorerer ikke materiale som sendes inn uoppfordret, med mindre det er inngått særskilt avtale om dette. Vi sender imidlertid Flax-lodd til alle som sender inn tips og bilder, så lenge navn og adresse er oppgitt.

Informasjon om bruk av «cookies» og personvernpolicy.