• eAvis
  • Nyheter
  • Sport
  • Feedback
  • Mening
  • Folk
  • Dødsannonser

Velg mørkt eller lyst utseende på avisen:

Sport →

Lagkompis irritert over Klæbos «spill»: – Jeg ble sjokkert

VAL MÜSTAIR (VG) Johannes Høsflot Klæbo (26) gikk inn til en råsterk seier på nyttårssprinten og Tour de Skis første konkurranse. Men manøveren hans i finalen var ikke like godt likt av alle.

foto
STERK NORSK DAG: Johannes Høsflot Klæbo vant, mens Sindre Bjørnestad Skar tok en sterk tredjeplass under sprinten i Val Müstair lørdag. Men etter rennet var de ikke helt enige i taktikken underveis. Foto: Terje Pedersen / NTB
foto
Mikal Emil Aaserud, VG
Herman Folvik, VG
foto
Ole Kristian Strøm, VG Skriver om masse rart, for eksempel krigen i Ukraina, sjakk, Formel 1. Hovedfag økonomi NMBU. Studier i russisk og statsvitenskap Moskvas statsuniversitet. Studier i tysk ved Göthe-instituttet i Berlin. Hobbybonde.
Kristian Arnesen Strømshoved, VG
Oppdatert: lørdag 31. desember 2022 kl. 17:12
iTromsø har en avtale om stoffutveksling med VG. Denne artikkelen er levert av VG-sporten.
Publisert: lørdag 31. desember 2022 kl. 15:36 Oppdatert: lørdag 31. desember 2022 kl. 17:12
Del denne artikkelen på Facebook Del denne artikkelen på Twitter Del denne artikkelen på e-post
Utforsk tema:
  • Vintersport
  • Langrenn
  • Federico Pellegrino
  • Johannes Høsflot Klæbo
  • Sindre Bjørnestad Skar
  • Tour de Ski
ANSV. REDAKTØR
Trond Haakensen
NYHETSREDAKTØR
Marianne Lein Moe
ADM. DIREKTØR
Cecilie Stefanussen
Alle ansatte
Se kontaktinfo her
Sentralbordet
77 64 06 00
Annonser
annonse@itromso.no
Debatt
debatt@itromso.no
Besøksadresse
Kaigata 4
Postboks 1028
9260 Tromsø
SMS/MMS
Kodeord IT TIPS til 2399
E-post
tips@itromso.no

iTromsø arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Se også Redaktøransvar. iTromsø har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2023 © iTromsø.

iTromsø honorerer ikke materiale som sendes inn uoppfordret, med mindre det er inngått særskilt avtale om dette. Vi sender imidlertid Flax-lodd til alle som sender inn tips og bilder, så lenge navn og adresse er oppgitt.

Informasjon om bruk av «cookies» og personvernpolicy.