• eAvis
  • Nyheter
  • Sport
  • Feedback
  • Mening
  • Folk
  • Dødsannonser

Velg mørkt eller lyst utseende på avisen:

Meninger →

For lite, for sent

Det virker som regjeringen har lært lite av erfaringer vi allerede har høstet om hvor vanskelig det er å snu en stigende smittetrend. De nye tiltakene blir innført uten en god vurdering av mulige resultatet.

Mads Gilbert, overlege, professor emeritus, spesialist i anestesiologi, Gunnar Kvåle, professor emeritus i internasjonal helse, Knut Eldjarn, spesialist i indremedisin og geriatri, tidligere president i Legeforeningen, Jørn Klein, professor i mikrobiologi og smittevern, Universitetet i Sørøst-Norge, Dag Svanæs, professor i informatikk, NTNU, Gunhild Alvik Nyborg, lege, epidemiolog og samfunnsøkonom, Audun Helge Nerland, professor emeritus i mikrobiologi og immunologi
Oppdatert: lørdag 4. desember 2021 kl. 18:52
Artikkelen er mer enn ett år gammel
Du leser nå en meningsartikkel. Den uttrykker skribentens mening.
Publisert: lørdag 4. desember 2021 kl. 18:52 Oppdatert: lørdag 4. desember 2021 kl. 18:52
Del denne artikkelen på Facebook Del denne artikkelen på Twitter Del denne artikkelen på e-post
Utforsk tema:
  • Debatt
ANSV. REDAKTØR
Trond Haakensen
NYHETSREDAKTØR
Marianne Lein Moe
ADM. DIREKTØR
Cecilie Stefanussen
Alle ansatte
Se kontaktinfo her
Sentralbordet
77 64 06 00
Annonser
annonse@itromso.no
Debatt
debatt@itromso.no
Besøks- og postadresse
Kaigata 4
9008 Tromsø
SMS/MMS
Kodeord IT TIPS til 2399
E-post
tips@itromso.no

iTromsø arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Se også Redaktøransvar. iTromsø har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2023 © iTromsø.

iTromsø honorerer ikke materiale som sendes inn uoppfordret, med mindre det er inngått særskilt avtale om dette. Vi sender imidlertid Flax-lodd til alle som sender inn tips og bilder, så lenge navn og adresse er oppgitt.

Informasjon om bruk av «cookies» og personvernpolicy.