Prestbakmo er Sps toppkandidat

Ivar B. Prestbakmo ble enstemmig valgt under helgens nominasjonsmøte.

FØRSTEPLASS: Ivar B. Prestbakmo ble enstemmig valgt til Sps toppkandidat til høstens fylkestingsvalg.  Foto: Tom Benjaminsen

nyheter

– Aldri har det vært viktigere med et sterkt Sp i Troms og Finnmark. Vi er garantisten for at hele Troms og Finnmark er i fokus etter at fylkeskommunene er tvangssammenslått fra årsskiftet. Det handler om å bygge gode og sterke lokalsamfunn i hele Troms og Finnmark, enten man bor i Tromsø, Loppa, Senja eller Kvæfjord, bygd på våre ressurser, kunnskap, klokskap og fremtidstru, sier den nyvalgte førstekandidaten i en pressemelding.

Prestbakmo er fylkesråd for samferdsel og miljø i Troms, og han har et klart mål for fylkestingsvalget.

– Med medlemsvekst og sterke meningsmålinger i ryggen satser vi på minst 15–20 prosent oppslutning etter høstens fylkestingsvalg.

Videre melder han at han ønsker å få inn 10–15 representanter i det nye fylkestinget, og å komme i posisjon.

Dette er Sps kanditater:

NavnKommuneYrkeFødt
1.Ivar B PrestbakmoSalangenFylkesråd1968
2.Anne Toril Eriksen BaltoKarasjokPolitisk rådgiver1977
3.Irene Lange NordahlSørreisaForretningsutvikler/prosjektleder1968
4.Fred JohnsenTanaGårdbruker1955
5.Rikke HåkstadBardu SULGeneralsekretær1995
6.Kurt WikanSør-VarangerTuroperatør1959
7.Marlene BråthenTromsøProsjektleder1988
8.Jan Martin RishaugAltaElektromontør1962
9.Karin EriksenKvæfjordAut. Finansiell rådgiver1972
10.Hugo SalamonsenNordkappDykkerleder1971
11.Linn Charlotte NordahlSørreisa SULStudent1996
12.Klemet KlemetsenKautokeinoPolitioverbetjent1956
13.Kurt MichalsenSkjervøy1958
14.Grete Liv OlaussenPorsangerGårdbruker1960
15.Gunnleif AlfredsenSenjaDaglig leder1955
16.Vegard BangsundVardøFisker1974
17.Bengt Magne LunengMålselvBarnehagelærer1975
18.Reidun MortensenMåsøyOrdfører1969
19.Anne Margrete EnebergHarstadPensjonist1949
20.Finn Håkon S. SteinbakkSør-Varanger SUL2000
21.Kjell Sverre MyrvollDyrøyProsjektleder1981
22.Nancy Porsanger AntiTanaReineier/tolk1978
23.Randi HoklandKvæfjordGårdbruker1971
24.Ellen Oline EiraKautokeino SULStudent1996
25.Torgeir JohnsenSkjervøyFisker1967
26.Stein MathisenVadsø
27.Anne Grete NormannSenjaFagleder1971
28.Lise SkreddernesLebesbyGårdbruker1968
29.Berit Nergaard NyreStorfjordLandbruksdirektør1952
30.Ronald WærnesBåtsfjord1972
31.Svein Oddvar LeirosKåfjordOrdfører1969
32.Carina Prytz-WallmannHasvikFiskerbonde1971
33.Bernt Halvor BråthenTromsø SULKjøkkensjef1997
34.Oddbjørn HansenGamvikDaglig leder1969
35.Ajna Nystad SkarsteinTjeldsundRådgiver1978
36.Øystein NilsenNessebyGårdbruker1948
37.Bente Oline MikalsenIbestadNaturterapeut1961
38.Anniken KarlsenBåtsfjord SUL1989
39.Ronny GrindsteinGratangenFartøyvernkonsulent1971
40.Turid GrønbeckLoppaHjemmehjelp1958
41.Jan Helge JensenKvænangenLærer1956
42.Inga Biret Marja TriumfKautokeino SULReindriftslærling1990
43.Ole Anton TeigenLyngenGårdbruker1954
44.Elisabeth ErkeTana1962
45.Per Gunnar CruickshankDyrøyStabssersjant1964
46.Silje BjørklundVardø
47.Tom Rune EliseussenSenjaSeniorkonsulent1972
48.Jon NikolaisenPorsangerSmåbruker1971
49.Regine SolliSenja SULStudent1997
50.Lisa Kajsa V SkoglundKarasjok
51.Alf FagerheimHarstadLærer1973
52.Jan Cato IngebrigtsenGamvikNordsjøelektriker1974
53.Heidi ElveboBalsfjordGårdbruker1973
54.Simon LøvhaugSalangen SULRøkter1999
55.Helene OlsenBåtsfjord SUL1989
56.Tor NygaardSkjervøyNæringsdrivende1955
57.Terje SoløyVardøSkipsfører1953
58.Birgit AndreassenSenjaPensjonist1953
59.Viktoria NilsenTanaVirksomhetsleder helse1968
60.Ivar Martin PettersenKvæfjordTømrer1984
61.Hege SørensenHasvikHelsefagarbeider
62.Erik Billy RehnlundBalsfjordProsjektleder1962
63.Espen RoskaNessebyTømrer1971